"Je zal er maar burgemeester zijn, in het prachtige Twente" aldus een trotse burgemeester Sijbom over zijn gemeente Losser, ook wel Schatkamer van Twente genoemd. Het is de openingszin van het boekje "Twaalf Twentse Tochten", een gids met 12 wandelingen in Twente. Ook de burgemeester ging wandelen in Twente met de schrijfster van het boek "Twaalf Twentse Tochten". Natuurlijk ging hij wandelen in De Lutte, kerkdorp van zijn eigen gemeente Losser. Er staan 2 tochten in het boekje die u kunt wandelen vanuit De Lutte. Een goede reden toch voor een Wandelarrangement in Twente.
Wandelen in De Lutte langs Wilmersberg en Elfterheurne
Tijdens de eerste wandeling (10 km) langs Wilmersberg en Elfterheurne laat u zich al wandelend verrassen door het heuvelachtige landschap in dit deel van Twente. "Het bewijs dat je voor klimmetjes en weidse uitzichten echt niet naar Limburg hoeft te gaan en ook de grens niet over hoeft te steken, wordt met deze wandeling wel geleverd", aldus Truus Wijnen in "Twaalf Twentse Tochten".
Wandelen in De Lutte in natuurgebied Duivelshof
Tijdens de tweede wandeling (15 km) verkent u natuurgebied De Duivelshof. Dit is wandelen in Twente: langs heide en bos, akkers en weilanden, omgeven door houtwallen. En het kan zo maar gebeuren dat je ineens tussen de koeien komt te wandelen.
Deze tochten zijn onderdeel van wandelarrangement "twaalf Twentse tochten"
Vanaf 't Keampke kun je verschillende tochten wandelen in De Lutte. Naast de wandelingen uit bovenstaande wandelgids zijn er nog legio mogelijkheden om De Lutte en Twente al wandelend te verkennen.
Wandelnetwerk Twente
Het wandelnetwerk Twente start bij ons voor de deur. Het Wandelnetwerk Twente is dusdanig groot dat er 4 overzichtskaarten zijn uitgebracht. Ommetjes, half- en heeldaagse wandelingen, meerdaagse tochten: alles is mogelijk in Twente. Bijna alle doorgaande lange-afstandswandelingen zijn in het wandelnetwerk opgenomen.
Wandelen met de boswachter
Rondom 't Keampke liggen gebieden van natuurmonumenten . Hier kun je wandelen met de boswachter. Of ga op pad met de KiekTwente wandeling van natuurmonumenten. Wandelen met een andere blik op Twente. Deze wandeling van 9 km gaat door Elfterheurne en over landgoed Egheria. Bij de wandeling krijgt u een waaier met 10 kiekpunten langs de route, een wandelkaart en kortingsbonnen voor horeca langs de route. Ook is er een app van de wandeling. Deze wandeling maakt deel uit van het Kiek Twente wandelarrangement